SZKOŁA PODSTAWOWA W ORLE

Strona główna

Witamy na naszej stronie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. (Jan Paweł II)

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

W Polsce 1 marca jest poświęcony pamięci żołnierzy wyklętych - żołnierzy niezłomnych. „Żołnierze wyklęci” byli członkami antykomunistycznego i niepodległościowego ruchu partyzanckiego, który w latach 1944-1953 stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, walcząc z radzieckimi służbami bezpieczeństwa i podporządkowanymi im organami w Polsce. Przez wiele lat żołnierze niezłomni byli okryci hańbą nałożoną im przez komunistów. Dopiero od niedawna prawdziwa historia ujrzała światło dzienne i możemy oddać hołd poległym w walce o wolną Polskę.

12 kwietnia 2019
Klaudia Skonieczna
Czytaj więcej o: Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Informacja

Szanowni Rodzice

Uprzejmie informuję, że od dnia 9 kwietnia 2019 r. lekcje odbywają się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć. 

8 kwietnia 2019
Małgorzata Dmochowska
Czytaj więcej o: Informacja

Planowany strajk - 08.04.2019

Szanowni Rodzice

Informuję, że w przeprowadzonym na terenie Szkoły Podstawowej w Orle referendum pracownicy opowiedzieli się za strajkiem.
W związku z powyższym istnieje możliwość, że planowany od 8 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) strajk nauczycieli i pracowników oświaty odbędzie się także w naszej szkole. Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Państwa i Państwa dzieci. Jestem jednak zmuszona do zwrócenia się do Państwa z prośbą o zapewnienie we własnym zakresie opieki nad Waszymi dziećmi w okresie strajku. W sytuacji braku takiej możliwości, możecie Państwo przyprowadzić lub wysłać dzieci do szkoły, a wszystkie będą miały zapewnioną opiekę i bezpieczeństwo. Prosimy Państwa o wyrozumiałość i wsparcie w trudnej sytuacji.

                                                                                                                             Dyrektor Szkoły Podstawowej w Orle

5 kwietnia 2019
Małgorzata Dmochowska
Czytaj więcej o: Planowany strajk - 08.04.2019
Powiększ zdjęcie

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. By upamiętnić ten dzień uczniowie z klas I - IV przygotowali krótkie przedstawienie poświęcone czystości.

3 kwietnia 2019
Urszula Marczewska
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Zdrowia
Powiększ zdjęcie

„Niezwykłe Przygody Smoka Obiboka”

W każdej szkole są uczniowie mający pozytywne nastawienie do nauki, wykonujący chętnie swoje obowiązki, dobrze uczący się i tacy, którzy nie wykazują zainteresowania edukacją. Aby jednych utwierdzić w tym, że warto pracować i zdobywać wiedzę, a drugich do tego zachęcić, w dniu 27 marca 2019 r. w szkole gościli aktorzy Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku z przedstawieniem pt. „Niezwykłe Przygody Smoka Obiboka”.

27 marca 2019
Anna Kopacz
Czytaj więcej o: „Niezwykłe Przygody Smoka Obiboka”
Powiększ zdjęcie

Sowa Okolicznościowa

24 marca 2019 r. odbyła się VIII edycja Ogólnopolskiej Nocy Sów organizowanej przez stowarzyszenie Ptaki Polskie we współpracy z GOKiS w Małkini Górnej. Obchody poprzedził gminny konkurs "Sowa okolicznościowa". Podobnie jak w roku ubiegłym sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły.

24 marca 2019
Dorota Wileńska
Czytaj więcej o: Sowa Okolicznościowa
Powiększ zdjęcie

Witamy wiosnę

Pierwszy Dzień Wiosny na stałe wpisał się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Początek nowej pory roku to doskonała okazja, aby pożegnać zimę, a wraz z nią niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dzieci czekały z niecierpliwością na ten dzień, bo wiedziały, że będzie radosny i niecodzienny.

21 marca 2019
Barbara Fydrych
Czytaj więcej o: Witamy wiosnę
Powiększ zdjęcie

Wycieczka uczniów SP Orło do Warszawy

19 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Byli uczestnikami spektaklu Krakowskiej Fundacji Sceny Musicalowej pt: „Mały Książę”. Sztukę wystawiano w Teatrze Imka. To wyjątkowa baśń, pokazująca niepowtarzalną dziecięcą wrażliwość, niewinność, czystość uczuć, umiejętność rozumienia rzeczy trudnych, która paradoksalnie zanika u dorosłych. Przedstawiająca różnicę między sposobem odbierania świata przez dzieci i dorosłych. 

19 marca 2019
Iwona Wileńska
Czytaj więcej o: Wycieczka uczniów SP Orło do Warszawy
Powiększ zdjęcie

XIV Gminny Przegląd Szkolnych Grup Kabaretowych "KOLIBER"

W dniu 12 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Małkini Górnej odbył się XIV Gminny Przegląd Grup Kabaretowych „Koliber”. Dla uczniów naszej szkoły uczestnictwo w przeglądzie stało się już tradycją.

12 marca 2019
Iwona Wileńska
Czytaj więcej o: XIV Gminny Przegląd Szkolnych Grup Kabaretowych "KOLIBER"
Powiększ zdjęcie

Dzień Kobiet

Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, że kobiety i dziewczęta trzeba szanować każdego dnia w roku, a szczególnie 8 marca. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego, elegancko ubrani, złożyli życzenia oraz obdarowali symbolicznym kwiatkiem wszystkie panie pracujące w placówce.

8 marca 2019
Dorota Rzempołuch
Czytaj więcej o: Dzień Kobiet