SZKOŁA PODSTAWOWA W ORLE

Strona główna

Witamy na naszej stronie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. (Jan Paweł II)

 

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Święto Konstytucji w przedszkolu.

Święto Konstytucji 3 Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

5 maja 2021
Karolina Frydrych
Czytaj więcej o: Święto Konstytucji w przedszkolu.
Powiększ zdjęcie

Dzień Konstytucji 3 Maja – klasa II

Co roku w naszej szkole obchodzimy uroczyście obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne obchody ze względu na sytuację pandemiczną zostały ograniczone. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasa II indywidualnie uczciła to święto, podczas zajęć lekcyjnych.

4 maja 2021
Marta Ogrodnik
Czytaj więcej o: Dzień Konstytucji 3 Maja – klasa II

„Otwórz się na pomoc” – interaktywny projekt

Gmina Małkinia Górna przystąpiła do projektu „Otwórz się na pomoc” realizowanego przez Tygodnik Ostrołęcki. Projekt porusza problemy społeczne m.in. depresję, alkoholizm, uzależnienie w sferze problemów dzieci i młodzieży, które nasilają się w dobie pandemii.

1 maja 2021
Czytaj więcej o: „Otwórz się na pomoc” – interaktywny projekt

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkole

Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I - III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.

Więcej informacji na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/harmonogram-powrotu-uczniow-do-stacjonarnej-nauki-w-szkolach-i-placowkach

30 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkole
Powiększ zdjęcie

Akcja - #MOJAFLAGA NA DZIEŃ FLAGI RP

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza m.in. jednostki samorządu terytorialnego, urzędy administracji rządowej, instytucje kultury, szkoły, organizacje pozarządowe, a przede wszystkim mieszkańców polskich miast i gmin do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało - Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

Zachęcamy do obejrzenia spotu informacyjnego:

https://www.youtube.com/watch?v=VBJhyEW_jFY

28 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Akcja - #MOJAFLAGA NA DZIEŃ FLAGI RP
Powiększ zdjęcie

„Czuwam dla Ziemi”

Jak co roku, obchody Dnia Ziemi (22 kwietnia) są okazją do promowania ekologicznych postaw, ale także uświadamiania problemów, które wiążą się ze zmianami klimatu naszej Planety. Potrzeba przeciwdziałania zagrożeniom przyrody jest jednym z najważniejszych globalnych wyzwań współczesnego świata. W dniach 22-25 kwietnia 2021 roku odbyła się także ogólnopolska Akcja „Czuwam dla Ziemi”.

26 kwietnia 2021
Urszula Marczewska
Czytaj więcej o: „Czuwam dla Ziemi”
Powiększ zdjęcie

Dzień Ziemi w przedszkolu

22 kwietnia 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły wyjątkowe święto - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI. Choć nasze przedszkolaki nieustannie uczą się, jak żyć ekologicznie, tego dnia szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię. 

24 kwietnia 2021
Karolina Frydrych
Czytaj więcej o: Dzień Ziemi w przedszkolu
Powiększ zdjęcie

Dzień Ziemi w klasie II

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. 22 kwietnia klasa II również obchodziła Światowy Dzień Ziemi.

 

23 kwietnia 2021
Marta Ogrodnik
Czytaj więcej o: Dzień Ziemi w klasie II