SZKOŁA PODSTAWOWA W ORLE

Strona główna

Witamy na naszej stronie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. (Jan Paweł II)

Najnowsze aktualności

Wspaniałych wakacji!!!

Drodzy uczniowie, dziękuję za cały rok szkolny, pełen wrażeń i sukcesów, gratuluję Wam ukończenia kolejnej klasy. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. 

Wszystkim nauczycielom i pracownikom składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wysiłek włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Rodzicom i opiekunom dziękuję za współpracę i okazane wsparcie.

Życzę wszystkim słonecznych wakacji, wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku, wielu przygód i niezapomnianych przeżyć.

19 czerwca 2019
Małgorzata Dmochowska
Czytaj więcej o: Wspaniałych wakacji!!!
Powiększ zdjęcie

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 oraz pożegnanie klasy VIII. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Po wprowadzeni pocztu flagowego, ósmoklasiści przystąpili do ślubowania, w którym obiecali strzec wiernie honoru naszej szkoły, a zdobytą wiedzę i umiejętności jak najlepiej wykorzystać w dalszym życiu.

19 czerwca 2019
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Powiększ zdjęcie

Wycieczka rowerowa do Parku Linowego NOE w Broku

Przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klasy VI i VII wraz z opiekunami: p. Dorotą Rzempołuch, p. Iwoną Wileńską i rodzicem p. Moniką Mikołajczyk wybrali się na wycieczkę rowerową do Parku Linowego NOE w Broku. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań turystycznych i krajoznawczych dzieci i młodzieży, propagowanie aktywnego, zdrowego i kulturalnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie sprawności fizycznej.

18 czerwca 2019
Iwona Wileńska
Czytaj więcej o: Wycieczka rowerowa do Parku Linowego NOE w Broku
Powiększ zdjęcie

Wyprawka przedszkolaka

Wykaz podręczników oraz lista wyposażenia dzieci przedszkolnych w roku 2019/2020.

13 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Wyprawka przedszkolaka
Powiększ zdjęcie

Gotuj się na zmiany

Uczniowie klasy V i VI pod opieką p. Doroty Wileńskiej przystąpili do ogólnopolskiej akcji "Gotuj się na zmiany", której organizatorem są Winiary. Program ma na celu edukację zdrowotną uczniów. Tematyka prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia szeroko omawiana była podczas przeprowadzanych zajęć, przy pełnym zaangażowaniu uczniów. 

11 czerwca 2019
Dorota Wileńska
Czytaj więcej o: Gotuj się na zmiany

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 r. o godzinie 8.00

11 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego

Podsumowanie wyników nauczania w roku szkolnym 2018/2019

Czerwiec to czas podsumowań dziesięciomiesięcznej pracy uczniów. Gratulujemy wszystkim uzyskanych ocen i promocji do klasy wyższej, a ósmoklasistom ukończenia szkoły podstawowej. Przedstawiamy wychowanków z najwyższymi wynikami w nauce z poszczególnych oddziałów.

10 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Podsumowanie wyników nauczania w roku szkolnym 2018/2019
Powiększ zdjęcie

"Jak nie czytam, jak czytam"

7 czerwca 2019 r. po raz kolejny przystąpiliśmy do najpopularniejszej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam". Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole" oraz ponad 2000 bibliotek, a na naszym terenie Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej. Symbolem akcji jest rekord w liczbie osób czytających o godz. 10.00.  W  ubiegłym roku w akcji wzięło udział  406 127 uczestników.  Mamy nadzieję, że w tej edycji rekord ubiegłoroczny zostanie pobity!

7 czerwca 2019
Dorota Wileńska
Czytaj więcej o: "Jak nie czytam, jak czytam"
Powiększ zdjęcie

Tydzień Pozytywnej Energii

W Szkole Podstawowej w Orle dzień 27 maja rozpoczął obchody Tygodnia Profilaktyki pt. „Tydzień pozytywnej energii”. W tym dniu odwiedzili nas przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Małkini Górnej na zaproszenie Pani Dyrektor Małgorzaty Dmochowskiej. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z tym trudnym i niebezpiecznym zawodem oraz omówienie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Strażacy zademonstrowali wszystkim  profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

7 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Tydzień Pozytywnej Energii
Powiększ zdjęcie

Bal Ósmoklasistów

5 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się Bal Ósmoklasisty, który został przygotowany przez rodziców oraz uczniów klasy VIII. Piękne dekoracje, wykonane przez absolwentów nadały uroku i klimatu temu szczególnemu wydarzeniu. Na początku imprezy rodzice dziękowali wszystkim nauczycielom za czas poświęcony ich pociechom. 

5 czerwca 2019
Maja Kolator
Czytaj więcej o: Bal Ósmoklasistów