SZKOŁA PODSTAWOWA W ORLE

Strona główna

Witamy na naszej stronie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. (Jan Paweł II)

Najnowsze aktualności

Konkurs pn. "Stok nie jest dla bałwanów"

Trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci  mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji  KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających  w  górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Głównym   celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i  snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.  Bezpośrednimi adresatami działań są dzieci, młodzież oraz osoby  dorosłe. Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały  informacyjno-edukacyjne. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs  fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla  bałwanów”.

18 stycznia 2019
Dorota Rzempołuch
Czytaj więcej o: Konkurs pn. "Stok nie jest dla bałwanów"

Zebranie z rodzicami

22 stycznia 2019 - 15.00 - spotkanie rodziców z przedstawicielem policji

                              15.30 - spotkanie ogólne z dyrektorem

                              16.00 - spotkanie z wychowawcami klas 0 - VIII

13 stycznia 2019
Małgorzata Dmochowska
Czytaj więcej o: Zebranie z rodzicami
Powiększ zdjęcie

Najpiękniejsza karta świąteczna

Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową stał się już tradycją w Szkole Podstawowej w Orle. Cieszy się on ogromnym powodzeniem zarówno wśród najmłodszych dzieci, jak i uczniów klas starszych, a składane przez nich projekty kartek zawsze zachwycają pięknem, zadziwiają pomysłowością oraz kunsztem wykonania.

21 grudnia 2018
Barbara Fydrych
Czytaj więcej o: Najpiękniejsza karta świąteczna
Powiększ zdjęcie

Jasełka szkolne

17 grudnia 2018 roku odbyło się przedstawienie Bożonarodzeniowe pt. ,,Nawrócenie’’ w Szkole Podstawowej w Orle, które wprowadziło całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój.

17 grudnia 2018
Dorota Sławińska
Czytaj więcej o: Jasełka szkolne
Powiększ zdjęcie

Świąteczny czas, magiczny czas

Grudzień to miesiąc, który wiąże się ze świętami Bożonarodzeniowymi. Już na początku miesiąca, w naszej szkole zaczynamy stwarzać atmosferę świąteczną. 

14 grudnia 2018
Marta Ogrodnik
Czytaj więcej o: Świąteczny czas, magiczny czas
Powiększ zdjęcie

Spektakl teatralny

7 grudnia 2018 r. uczniowie klas III - VIII Szkoły Podstawowej w Orle wyruszyli w podróż teatralną na spektakl "Dziób w dziób",  w reżyserii Rafała Swaczyny. W podróży tej uczestniczyły również Panie: M. Dmochowska, K. Brzostek i D. Wileńska. 

7 grudnia 2018
Dorota Wileńska
Czytaj więcej o: Spektakl teatralny
Powiększ zdjęcie

Szkolne Mikołajki

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Dzieci od samego rana bardzo grzecznie, lecz z wielką niecierpliwością wyczekiwały Św. Mikołaja.

6 grudnia 2018
Barbara Fydrych
Czytaj więcej o: Szkolne Mikołajki
Powiększ zdjęcie

Fundusz Natalii Partyki

Szanowni Państwo,
Fundusz Natalii Partyki uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

6 grudnia 2018
Małgorzata Dmochowska
Czytaj więcej o: Fundusz Natalii Partyki
Powiększ zdjęcie

Wyjazd uczniów SP Orło do Teatru Lalki i Aktora w Łomży

5 grudnia 2018r. uczniowie klas I - VIII wraz z opiekunami: p. Iwoną Wileńską, p. Barbarą Fydrych, p. Barbarą Kozłowską i p. Kingą Brzostek pojechali na przedstawienie teatralne w reżyserii Stanisława Ochmańskiego pt: „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.  Twórcy, chcąc przybliżyć widzom magię teatru i sekrety sztuki aktorskiej, wzbogacili sztukę o liczne piosenki, łatwo wpadające w ucho. 

5 grudnia 2018
Iwona Wileńska
Czytaj więcej o: Wyjazd uczniów SP Orło do Teatru Lalki i Aktora w Łomży
Powiększ zdjęcie

Akcja zbiórki elektrośmieci

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Orle wspólnie z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której organizatorem była firma Green Office Eccologic Sp. z o.o. 

4 grudnia 2018
Dorota Wileńska
Czytaj więcej o: Akcja zbiórki elektrośmieci