SZKOŁA PODSTAWOWA W ORLE

Strona główna

Witamy na naszej stronie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. (Jan Paweł II)

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Wyprawka przedszkolaka

Wykaz podręczników oraz lista wyposażenia dzieci przedszkolnych w roku 2019/2020.

13 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Wyprawka przedszkolaka

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 r. o godzinie 8.00

11 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego

Podsumowanie wyników nauczania w roku szkolnym 2018/2019

Czerwiec to czas podsumowań dziesięciomiesięcznej pracy uczniów. Gratulujemy wszystkim uzyskanych ocen i promocji do klasy wyższej, a ósmoklasistom ukończenia szkoły podstawowej. Przedstawiamy wychowanków z najwyższymi wynikami w nauce z poszczególnych oddziałów.

10 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Podsumowanie wyników nauczania w roku szkolnym 2018/2019
Powiększ zdjęcie

Tydzień Pozytywnej Energii

W Szkole Podstawowej w Orle dzień 27 maja rozpoczął obchody Tygodnia Profilaktyki pt. „Tydzień pozytywnej energii”. W tym dniu odwiedzili nas przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Małkini Górnej na zaproszenie Pani Dyrektor Małgorzaty Dmochowskiej. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z tym trudnym i niebezpiecznym zawodem oraz omówienie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Strażacy zademonstrowali wszystkim  profesjonalny pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

7 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Tydzień Pozytywnej Energii
Powiększ zdjęcie

XVIII Przegląd Piosenki Przedszkolnej

2 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbył się XVIII Przegląd Piosenki Przedszkolnej. Jak co roku, nasze przedszkolaki pod kierunkiem Pani Marty Ogrodnik przygotowały i zaprezentowały na scenie swoje talenty, godnie reprezentując naszą szkołę. 

2 czerwca 2019
Marta Ogrodnik
Czytaj więcej o: XVIII Przegląd Piosenki Przedszkolnej
Powiększ zdjęcie

Gminny Konkurs Plastyczny

29 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pod patronatem Wójta Gminy Małkinia Górna pt. „Plastyczna interpretacja poezji ks. Jana Twardowskiego”. Konkurs ten przeprowadzany jest co 2 lata i ma na celu upowszechnianie twórczości kapłana, wspieranie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz współpracę szkół podstawowych z terenu gminy Małkinia Górna.

29 maja 2019
Barbara Fydrych
Czytaj więcej o: Gminny Konkurs Plastyczny
Powiększ zdjęcie

Dzień Matki

Jest takie słowo, słowo jedno
przy którym inne słowa bledną
słowo, co nigdy nie zawodzi, 
wierne i czułe do ostatka. 
Najbliższe sercu, najpiękniejsze,
jedno, jedyne słowo Matka.
27 maja 2019
Anna Kopacz
Czytaj więcej o: Dzień Matki
Powiększ zdjęcie

Trzymaj formę

17 maja nasza uczennica Klaudia Skonieczna reprezentowała nie tylko szkołę, ale również jako jedyna cały powiat ostrowski w konkursie "Trzymaj formę" organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności, Związek Pracodawców oraz Fundację Żywności, Aktywności Fizycznej i Zdrowia.

17 maja 2019
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Trzymaj formę
Powiększ zdjęcie

Święto Europy

Maj to miesiąc, w którym obchodzimy w naszej szkole Święto Europy. W tym roku uczniowie klasy VIII, pod opieką Pani Kingi Brzostek, zorganizowali w klasach IV - VII konkurs wiedzy o krajach europejskich. Każdą klasę reprezentował 3 osobowy zespół. Uczniowie wzięli udział w 4 konkurencjach.

16 maja 2019
Kinga Brzostek
Czytaj więcej o: Święto Europy
Powiększ zdjęcie

Wyjazd na basen

W czwartek  16 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na basen do Ostrowi Mazowieckiej. Opiekunki: Iwona Wileńska, Barbara Fydrych, Barbara Kozłowska, sprawowały nadzór nad 43 uczniami z klas 0 - VIII. Celem pobytu na pływalni było kształtowanie nawyków prozdrowtnych, wyposażenie uczestników wyjazdu w podstawowy zasób umiejętności ruchowych, umożliwiających udział w pływaniu rekreacyjnym oraz wdrażanie do aktywnego i kulturalnego spędzania wolnego czasu.

16 maja 2019
Iwona Wileńska
Czytaj więcej o: Wyjazd na basen