Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - #CodeWeek2019

#CodeWeek2019

Trwa Europejski Tydzień Kodowania (#CodeWeek2019), odbywający się w dniach 5 – 20 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja odbywa się na terenie całej Europy. Jej misją jest poszerzanie kompetencji z obszaru programowania zarówno wśród profesjonalistów, jak i początkujących. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową czy robotyką.

17 października 2019
Barbara Kozłowska
Czytaj więcej o: #CodeWeek2019

Dzień Edukacji Narodowej

15 października 2019
Karolina Frydrych
Przejdź do - Odznaczenie Ministra Środowiska

Odznaczenie Ministra Środowiska

3 października 2019 r. w Ministerstwie Środowiska w Warszawie odbyła się podniosła uroczystość, na której Pan minister Henryk Kowalczyk wręczył odznaczenia "Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej". 

3 października 2019
Dorota Wileńska
Czytaj więcej o: Odznaczenie Ministra Środowiska
Przejdź do - Występ profilaktyczno-edukacyjny "Kto jest najpiękniejszy?"

Występ profilaktyczno-edukacyjny "Kto jest najpiękniejszy?"

Dnia 30.09.2019 r. do naszej szkoły zawitała grupa teatralna ze spektaklem profilaktyczno – edukacyjnym pt. „Kto jest najpiękniejszy?” Przedstawienie przeznaczone było dla uczniów klas 0 – V. Artyści w humorystyczny sposób, w bajkowej formie uczyli zasad, którymi należy kierować się w życiu.

30 września 2019
Barbara Fydrych
Czytaj więcej o: Występ profilaktyczno-edukacyjny "Kto jest najpiękniejszy?"
Przejdź do - Akcja "Sprzątanie Świata"

Akcja "Sprzątanie Świata"

W dniu 20.09.2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w 26 edycji akcji proekologicznej "Sprzątanie Świata - Polska 2019", która odbyła się pod hasłem: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy! Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem zabrali się za generalne sprzątanie terenu wokół szkoły oraz pobliskiej okolicy.

20 września 2019
Karolina Frydrych
Czytaj więcej o: Akcja "Sprzątanie Świata"
Przejdź do - „#OSEWyzwanie”

„#OSEWyzwanie”

Dzisiaj oficjalnie miałam przyjemność odebrać nagrodę dla Szkoły Podstawowej w Orle. Nasza placówka wzięła udział w Konkursie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej „#OSEWyzwanie”, w którym została laureatem i otrzymała pracownię mobilną, składającą się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu. Dziękuję nauczycielom Pani Dorocie Wileńskiej i Pani Kindze Brzostek oraz uczennicom: Kamili Ratyńskiej, Aleksandrze Porębskiej i Oliwii Borowej za zaangażowanie się w ten konkurs, ponieważ bez Was nie byłoby to możliwe.

20 września 2019
Małgorzata Dmochowska

Diecezjalny konkurs "Wartościowe opowieści"

Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Diecezjalnym Konkursie „Wartościowe opowieści” pod hasłem „Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”. W załącznikach znajdują się wszystkie informacje dotyczące konkursu.

17 września 2019
Małgorzata Dmochowska
Przejdź do - Obchody Wybuchu II Wojny Światowej

Obchody Wybuchu II Wojny Światowej

7 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Orle w składzie: Zofia Marczewska, Aleksandra Kołota, Anastazja Lewandowska oraz Emil Samsel wraz z opiekunem panią Martą Ogrodnik reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

7 września 2019
Marta Ogrodnik
Czytaj więcej o: Obchody Wybuchu II Wojny Światowej
Przejdź do - Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Akcja „Narodowe Czytanie” została zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012 r. czytaniem lektury „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. W tym roku Para Prezydencka na to wydarzenie wybrała 8 nowel. Były to: „Dobra pani” E. Orzeszkowej, „Dym” M. Konopnickiej, „Katarynka” B. Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” B. Schulza, „Orka” W. S. Reymonta, „Rozdziobią nas kruki i wrony” S. Żeromskiego, „Sachem” H. Sienkiewicza, „Sawa” H. Rzewuskiego. 

7 września 2019
Iwona Wileńska
Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie 2019
Przejdź do - Bezpiecznie rozpoczynamy nowy rok szkolny

Bezpiecznie rozpoczynamy nowy rok szkolny

Dnia 4.09.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przedszkolaków i klasy pierwszej z przedstawicielami Komisariatu Policji w Małkini Górnej. Przeprowadzili oni z dziećmi pogadankę na temat: "Bezpieczna droga do szkoły". Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

4 września 2019
Karolina Frydrych
Czytaj więcej o: Bezpiecznie rozpoczynamy nowy rok szkolny

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-20
Data publikacji:2017-11-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6127