Samorząd Uczniowski informuje…. 21 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 listopada 2020

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Dzień Życzliwości świętowany jest już w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Zawsze warto być życzliwym, bowiem proste gesty, zwykłe, miłe słowa i uśmiech, mogą odmienić czyjś dzień.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. 

Z okazji Dnia Życzliwości Samorząd Uczniowski zachęca Uczniów do własnoręcznego wykonania wesołych karteczek z życzeniami lub mottem na dobry dzień.

Karteczki prosimy przesyłać do 25 listopada do opiekunów Samorządu Uczniowskiego na adres email: kiniab77@gmail.com, na Messenger lub poprzez Teams.

Pozdrawiamy Wszystkich życzliwie i serdecznie :)
Samorząd Uczniowski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-20
Data publikacji:2020-11-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Kinga Brzostek
Liczba odwiedzin:84